sobota, 11 października 2014

# 339. Inside/ outside (gruszka w cieście)

 bardzo nieprzyjemnie jest się obudzić po dwóch latach i dojść do wniosku, że przez cały ten czas poświęcało się każdą wolną minutę na dążenie do zmiany siebie samego w wypadkową oczekiwań innych ludzi. dobrze wiedzieć kim się jest i kim się być chce, zalecam rozważenie tej kwestii każdemu

Gruszka nadziewana camembertem w gryczanym cieście; tahini, sezam

klasyk i to wyjątkowo smaczny
i jesienne właśnie smaki wychwalam ponad wszelkie inne- najsłodsze truskawki nie równają się wrześniowym jabłkom, gruszkom, śliwkom czy dyni. żadne


22 komentarze:

 1. musisz znaleźć choć trochę czasu dla siebie! ja mam problem z tym, by przestać zyć TYLKO dla innych.
  jeden z ładniejszych "gifów" jakie widziałam ;) dla mnie jesienne owoce są najlepsze pod słońcem!

  OdpowiedzUsuń
 2. własne "ja" to nie głupota kochana :)
  A jesienne smaki faktycznie są tymi najlepszymi... <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie spełniaj tylko oczekiwań innych, bo ludzie są tak skonstruowani, że są nienasyceni i ciągle im mało - spełnisz jedno życzenie, a pojawią się dwa kolejne. I tak dalej... Bierne podporządkowywanie się pragnieniom innych i ich spełnianie to mierne życie, o ile w ogóle życie, bo raczej nie własne.
  Moje poczucie estetyki się zachłysnęło tym, co zobaczyłem xD

  OdpowiedzUsuń
 4. hmmm.... w życiu czasem trzeba być lekkim egoistą, pomyśleć o sobie, nie zapominać o tym co dla nas jest dobre i najważniejsze :) wiadomo, inni też są ważni, ale grunt w tym byśmy my sami czuli się z tym dobrze robiąc coś poza własnymi potrzebami :)
  piękne śniadanie, ale nie tylko oczywiście, bo bez wątpienia niesamowite w smaku! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. aż sama nie wiem co mam napisać, poza tym, że bardzo bardzo mi miło. to w cale nie tak dużo, to co robię. zasługa tego, że jestem marzycielem i te marzenia realizuję powoli, zamiast tylko planować :) trochę cierpią na tym uczelniane sprawy, ale i tak warto.
  i ja też się tu nie odzywałam, ale cały czas byłam na bieżąco ze zmianami u Ciebie, bo zmieniło się dużo, na plus. naprawdę- zdjęcia, forma, w dobrym kierunku idziesz. tylko trochę odpuść i zwolnij ze szkołą, bo robiąc 80% tego, co teraz robisz, a 20% więcej wykorzystując dla siebie, matura pójdzie Ci równie dobrze, a chociaż odrobinę bardziej szcześliwa będziesz. nie można snansieboe takiego ciśnienia nakładać

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie jest życie, ale warto postawić swoje oczekiwania względem samego siebie trochę wyżej, niż oczekiwania innych ludzi.
  Co do tych jesiennych smaków, to nie do końca się zgodzę (truskawki, maliny - to jest to, co lubię najbardziej), ale ta gruszka również wygląda pysznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Strasznie boli, gdy takie słowa piszesz! Ty jesteś (powinnaś być) dla siebie najważniejsza i kropka! Jak inni chcą wymagać to niech sami sobie te wymagania spełniają. Bądź silna dla siebie samej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzieło jak spod pędzla, szkoda deformować nawet o maleńkiego gryza ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla Ciebie to niby ta gruszka zwykła jest? Oj zdecydowanie nie. Nigdy chyba lepszego owocu zaklętego w cieście nie widziałam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam ochotę namalować tą gruszkę teraz i powiesić sobie na ścianie, całkiem serio :D
  Oczekiwania innych odłóż na bok, to Ty spędzisz sama ze sobą całe życie a nie oni. Poświęć się swoim oczekiwaniom i marzeniom ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. O matko! To zdjęcie z tahini i sezamem jest doskonałe!

  OdpowiedzUsuń
 12. t agruszka to poprostu ósmy cud świata ! brak mi słów aż. !

  OdpowiedzUsuń
 13. Ta gruszka jest na mojej liście do wypróbowania!
  Cudownie wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Najlepsze śniadanie jakie widziałam od dłuższego czasu, po prostu idealne połączenie smaków. Zachwycasz pomysłem i zdjęciami ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wszystko bedzie dobrze. Super podane!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. To co chciałam jakoś ładnie ubrać w słowa, to już dziewczyny wcześniej napisały, więc jedynie powtórzę jak mantrę - nie daj się wykończyć, bo z tego co widzę to wkładasz w naukę, w przygotowania na studia duużo wysiłku, co jest całkowicie zrozumiałe, ale czas na takie głupoty jak 'Ty' jest równie ważny :)

  A to jakie kompozycje ostatnio tworzysz to zadziwia, +1000 do estetyki!

  OdpowiedzUsuń
 17. Jeny, śniadanie idealne! Cudowne połączenie. Zdecydowanie strzał w dziesiątkę. No i zdjęcia prześwietne :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ludzie bywają okropni i bezduszni więc nie staraj się spełniać ich oczekiwań zawsze i postaraj się zrobić coś dla siebie - będzie dobrze! ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Oby u Ciebie się polepszyło, życzę Ci tego bardzo! ;)
  Kompozycja na zdjęciach jest piękna ;)

  OdpowiedzUsuń